Om u de beste gebruikservaring te kunnen bieden, gebruiken wij cookies. Voor meer inhoudelijke informatie en het onderscheid die wij hier in maken, verwijzen wij u door naar ons Cookie beleid

Accepteer cookies

EXTRA BELUCHTINGSPOMP VOOR DE KLEINE PUT.

terug naar overzicht

Zaterdag, 13 februari 2021

Via SVN (Sport Visserij Nederland) krijgen we weer hulp om het zuurstofgehalte in de kleine put te verbeteren. We zijn al een paar jaren bezig om er voor te zorgen dat de karpers voldoende zuurstof binnen kunnen krijgen maar tot nu toe met minimaal resultaat. SVN heeft al meer hulp geboden (ook

met de eerste beluchter en verder met de data-loggers om zuurstof metingen te verrichten) maar de situatie is nog steeds niet rooskleurig. Ook de stroming die ontstaat door de windmolen brengt onvoldoende resultaat. Verbetering moet mogelijk zijn. Er wordt nu een twee beluchter geplaatst waarbij onze vereniging slechts de helft bij hoeft te leggen. Het is voor SVN wederom een experiment waar we blij mee zijn. Uiteraard moeten wij de stroomvoorziening verzorgen en daar wordt binnenkort mee begonnen. De groene schakelkast die bij de ingang naar het gebouw aan de lantaarnpaal hangt wordt daarvoor naar de zijkant van de kleine put geplaatst zodat straks de beide pompen daar worden aangesloten en met een timer afzonderlijk in- en uitgeschakeld kunnen worden. Als alles goed gaat wordt de beluchter medio maart geplaatst. Tegen die tijd zullen de nieuwe vissen die besteld zijn ook arriveren.

Chris Toenders.